Інтерфейс змінено на Українську. Змінити на російську мову?

Air Lockers or E-lockers: яку блокіровку обрати

Air Lockers or E-lockers: яку блокіровку обрати

Підкорення бездоріжжя - це захоплення не для слабких. Всі хто виїжджали своїм позашляховиком на складні локації, розуміють, що існує два основних правила: долати перешкоди і не втрачати керованість. Аби дотримуватися цих установ необхідно чимало зусиль та коштів. Адже, щоб позашляховик був готовий до всіх перешкод потрібно обладнати його усіма допоміжними елементами. Чим їх більше - тим більша ймовірність подолати навіть найскладніші пастки бездоріжжя.

Сьогодні поговоримо про блокування диференціала. Для кожного авто, безпечний диференціал - це запорука безпечної дороги.  Блокіровка - це елемент, який рівномірно розподіляє крутний момент між колесами однієї осі. Це означає, що обидва колеса будуть крутитися однаково, незалежно від контакту з дорогою.

Проте, серед джиперів вирує багато дискусій, яка з блокіровок диференціалів є кращою: пневматична чи електромагнітна. Розглянемо на прикладі двох відомих варіантів: ARB Air Locker та Harrop Eaton E-Locker. Поїхали!

ARB Air Locker

У вимкненому стані ARB Air Locker функціонують так само, як стандартні незаблоковані диференціали. Сила тяги, яка підводиться до ведучої шестрені - обертає дифернеціал, але не призводить піввісь у рух. Маленькі шестерні вільно обертаються на поперечних валах. Коли один вал обертається всередині диференціала, то автоматично призводить до дії сателітів, які обертають протилежний вал у зворотній бік. Такий спосіб дії механізму називається диференціальним. При нормальних умовах він приносить користь, адже на поворотах дозволяє зовнішнім колесам обертатися швидше, ніж внутрішнім. 

Вищеописаний спосіб роботи працює лише на рівних поверхнях, де зчеплення з дорожнім покриттям є 100%. Як тільки одне з коліс втрачає контакт з дорогою, то вся сила тяги направляється до колеса, яке обертається з найменшим зусиллям. 

Перевага цієї блокіровки в тому, що вона знаходиться всередині диференціала і при увімкненні запобігає обертанню шестернь диференціала. Як результат - обертання обох коліс залежить від ведучої шестрені, яка забезпечує позашляховику зчеплення з дорогою у будь-яких обставинах. 

Переваги та недоліки

  • Ці блокіровки відрізняються хорошою якістю та надійністю. Австралійський виробник подбав про велику кількість тестувань на етапі виробництва деталі, тому рівень довіри до бренду - високий. Великою перевагою є миттєве увімкнення без потреби зупинки автомобіля. Незважаючи на легке використання та встановлення, ці блокіровки будуть коштувати чимало. Адже не потрібно забувати, що в парі з такими блокіровками потрібно встановити компресор.
  • Серед недоліків - електроніка та пневмоканал. Через потрапляння води може зависнути електроніка або порватися шланг. На жаль, в умовах бездоріжжя блокіровку не полагодити. 

Harrop Eaton E-Locker

Без сумніву, ці блокіровки диференціала вважаються найсучаснішими та найбільш інноваційними. Працюють вони за таким ж принципом, як і ARB. Проте, мають ряд переваг.

Найперше, це легке встановлення. Підключення цього обладнання і простота вузла є суттєвими перевагами. Наприклад, диференціали з пневмоблокуванням вимагають складного монтажу. Неякісне встановлення може призвести до пошкодження проводки та відмови всієї системи.

Другою перевагою є економія, адже купуючи електромагнітну блокіровку не потрібно компресорів. Для активації достатньо натиснути кнопку управління і за допомогою електромагніту активується механізм. Він цілковито блокує міст. Коли вісь буде заблокована, то крутний момент розподіляється рівномірно на обидва ведучих колеса.

У асортименті магазину Bezdor 4x4 є електромагнітні блокіровки Harrop Eaton ELocker. Вони виготовлені у Австралії та перевірені на мільйонах автомобілів. У процесі виробництва брали до уваги кліматичні умови та різні дорожні покриття. Тому така блокіровка не вимагає спеціального технічного обслуговування, змащувань, додатків та забезпечує максимальну надійність. У вимкненому режимі працює, як відкритий диференціал. 

Яку блокіровку обрати

Обидва варіанти вартують своїх грошей та чудово виконують обіцяні функції. Блокіровка від ARB буде коштувати дешевше, але за рахунок купівлі компресора обійдеться трішки дорожче. Електромагнітна блокіровка підкорює легкістю застосування. Тому обирайте запчастину, яка пасуватиме вашому авто та буде комфортною для вас.

 

Можливо вас зацікавить

Немає відгуків

Залиште відгук

Увійдіть або зареєструйтесь, щоб залишити відкуг!
Scroll

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатись більше.