Домкрати рейкові (Хайджеки)

Підкатегорії

Домкрати рейкові (Хайджеки)

 • grid
 • list


Рейковий домкрат: що це?

Рейковий домкрат - незамінний пристрій для тих, хто любить підкорювати бездоріжжя. Проста конструкція, багатофункціональність і легкість у використанні роблять його одним із найкорисніших пристосувань в офф-роуд. Його найважливішою функцією є підйом застряглого позашляховика. З таким аксесуаром буде значно простіше звільнитися практично з будь-якої пастки.

Рейковий домкрат, або хайджек, як його ще називають – це агрегат, який призначений для підйому великогабаритних вантажів. Таке незвичне слово прийшло до нас з англійської мови, як скорочена транскрипція оригінального терміну «Hi Jack». Такий механізм – це вибір справжнього прагматика, який хоче отримати максимальну кількість можливостей за кожну витрачену копійку.

Це найпростіший інструмент, який допоможе вибратися з найскладнішої ситуації. Він неабияк полегшить життя, і заощадить час любителям офф-роуду.

Рейкові домкрати: як вони влаштовані?

Раніше такі пристрої використовувалися для підняття вагонів поїзда. Минули роки, і цей механізм «перекочував» у світ off-road, і добре там прижився. Що зовсім не дивно: завдяки простоті у використанні і функціональності вони швидко підкорили серця власників позашляховиків.

Сам принцип роботи рейкового домкрата досить простий: він полягає у взаємодії храпового механізму та зубчастої рейки. При піднятті вантажу (у нашому випадку, позашляховика) корпус інструмента рухається по одній функціональній стороні. Підйомний важіль і опора для вантажу вбудовані безпосередньо в корпус такого інструмента. Вагомою перевагою такого пристрою можна назвати те, що він може підняти вантаж не тільки у вертикальному, а й у горизонтальному положенні.

Особливості такого обладнання

Головною конструктивною рисою рейкового домкрата є відігнутий на 90 градусів кінець рейки. Це означає, що ви зможете підняти навіть дуже низько розміщений вантаж.

Рейкові домкрати задіяні не лише при ремонті автомобілів, але і в монтажних, складських та будівельних роботах. Якщо порівнювати такий підйомник для авто з механічним, гідравлічним і циліндричним, то цей володіє простішим принципом роботи.

Зверніть увагу, на відміну від гідравлічного,він не вимагає особливого догляду. І тим не менше, при правильному використанні прослужить довше ніж усі інші підйомні механізми.

Види рейкових домкратів

Можна виділити кілька типів таких пристроїв, які дещо відрізняються будовою механізму:

 • Зубчасті. Шестерня, яка використовується в цьому типі замість привідного важеля та обертається завдяки спеціальній привідній рукоятці.
 • Важільні. Складаються з важеля, який висуває рейку при натисканні.

Всі переваги рейкових домкратів

У порівнянні з іншими типами підйомних пристроїв, використання рейкових домкратів на бездоріжжі безперечно більш раціональний вибір. Такі механізми:

 • Не вимагають обслуговування, потенційну поломку ви легко зможете усунути навіть у польових умовах, чого не скажеш про гідравлічні і пневматичні;
 • Досить зручні в експлуатації, з маленькою мінімальною висотою, що дає можливість підняти вантаж, що знаходиться дуже низько, чим не можуть похвалитися інші пристрої;
 • При наявності спеціальних з'єднань, кілька метрів ланцюга або тросу є можливість використовувати рейковий домкрат як лебідку, з метою звільнення позашляховика з будь-якої пастки;
 • Ціна як у найбільш доступних гвинтових моделей, однак з більшою у декілька разів вантажопідйомністю;
 • Високий ККД інструмента – 0,6-0,8;
 • Довговічність обладнання;
 • Доступна ціна;
 • Універсальність.

Щодо недоліків, то як і в будь-якій іншій продукції, такий інструмент має один мінус – відносно великі розміри (в порівнянні з найбільш поширеними гвинтовими модифікаціями).

Звичайно, разом з перевагами будь-якому обладнанню притаманні й недоліки:

 • мала площа опори;
 • не може використовуватися для підняття позашляховика без силового обладнання;
 • громіздкість;
 • травмонебезпечність;
 • домкрат з неякісного матеріалу може гнутися.

Як вибрати рейковий домкрат?

При виборі слід врахувати такі моменти:

 • Максимальна висота підйому, оскільки саме від неї залежить, на яку висоту буде підніматися вантаж. Рекомендується купувати рейковий домкрат, який здатний піднімати товар на 1350 мм;
 • Вантажопідйомність пристрою – один з найважливіших параметрів, який визначає масу вантажу. Вибирайте пристрій з запасом вантажопідйомності. Вантажопідйомність рейкового домкрата може становити і 20 т;
 • Стійкість агрегату. Вона визначає можливість зберігати робоче положення під впливом зрушуючих сил. Тут все залежить від конструктивних особливостей механізма;
 • Виробник. Рекомендується вибирати товари від виробників з хорошою репутацією, популярних завдяки високій якості своєї продукції.

Де купити рейковий домкрат?

У інтернет-магазині Бездор4х4, у вас є чудова можливість придбати рейковий домкрат в Україні по хорошій ціні і з гарантією. Наші менеджери допоможуть професійно підібрати потрібні аксесуари для вашого позашляховика. Доставку здійснюємо швидко в усі міста України: Київ, Львів, Одеса, Харків, Дніпропетровськ, Вінниця, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне.


Scroll

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатись більше.