Інтерфейс змінено на Українську. Змінити на російську мову?

Перевзуваємо своє авто: як обрати зимові шини для позашляховика

Перевзуваємо своє авто: як обрати зимові шини для позашляховика

З настанням холоду потрібно не лише самому утеплитися, а й подбати про зимове “взуття” для свого автомобіля. До позашляховиків завжди підвищені вимоги, адже їх вважають всюдипрохідними автомобілями. Аби вони виправдовували це звання потрібно дбати про якісні запчастини та інші елементи. Одними з таких - є шини для авто. 

У зимовий період особливо важливо підібрати якісні шини, які витримають суворі погодні умови та ускладнені дороги. Основним критерієм вибору є керованість на дорозі будь-якої якості та бездоріжжі. Для цього на зимових шинах для позашляховиків має бути ширший малюнок протектора та міцніша конструкція каркасу. Окрім цього, важливо, аби шини могли самостійно очищатися та відкидати сніг і бруд, що налипли під час їзди.

Всесезонні шини

Багато виробників пропонують універсальні шини, які можна використовувати у будь-яку пору року. 

!!! Важливо розуміти, що експлуатація таких шин може призвести до аварійних ситуацій, адже вони не адаптовані до наших кліматичних умов. 

Всесезонні шини є ідеальним варіантом у країнах, де мінімальна температура взимку не опускається нижче -5 градусів за Цельсієм та не піднімається вище +10. 

Зимові шини

Зимові шини кардинально відрізняються від літніх та всесезонок. Вони мають двошаровий каркас та глибші протектори. Якісні шини не втрачають своєї еластичності навіть при рекордно низьких температурах. Проте, є і недоліки. Коли температура повітря підніматиметься вище +5 градусів - гума ставатиме надто м’якою. Це вплине на стійкість автомобіля та його керованість.

Шини для бездоріжжя

Зимові шини для позашляховиків відрізняються протекторним малюнком. 

  • Шини з ромбами (10мм). Вони найкраще пасують для мокрої погоди та сльоти. Тому будуть оптимальним варіантом для позашляховиків, які зимують в Україні. Адже наша зима славиться такою погодою. На сухому асфальті “ромби” проявляють себе дуже шумно, а також вимагають більше палива. 

  • Шини з класичним протектором. Найкраще підійдуть для їзди прибраним асфальтом. Не варто їздити дуже швидко, адже від високої швидкості вони зношуються. 

  • Шини з асиметричним протекторним малюнком. Дуже зручні, адже малюнок ділиться на дві рівні частини, з яких: зовнішня - має класичний протектор та забезпечує зчеплення з асфальтом, а внутрішня - асиметрична, добре проявляє себе на слизьких поверхнях.

Для чого шипи?

Шини з шипами - це єдиний спосіб утримувати автомобіль у керованому стані при ожеледиці. Якщо ж немає льоду, а на дорозі легкий шар снігу, то шипи нададуть негативного ефекту ковзанів. А це може призвести до ДТП. 

Як обрати зимові шини для позашляховика

Пам’ятайте, що шини - це не лише елемент автомобіля. Шини - це ваша безпека. Перед купівлею візьміть до уваги ці критерії:

  • Кліматичні особливості регіону.
  • Манера керування транспортним засобом.
  • Рекомендовано змінювати всі колеса одночасно.
  • Якщо дозволяє бюджет, то краще не купувати вживані шини.
  • Обов’язково звертати увагу на рік виробництва

Чистої та безпечної дороги!

Можливо вас зацікавить

Немає відгуків

Залиште відгук

Увійдіть або зареєструйтесь, щоб залишити відкуг!
Scroll

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатись більше.