Інтерфейс змінено на Українську. Змінити на російську мову?

Додаткові фари на дах: необхідність чи примха

Додаткові фари на дах: необхідність чи примха

Власники позашляховиків, які часто вирушають у довготривалі мандрівки бездоріжжям, знають, що освітлення - це один з головних елементів для безпеки автомобіля. Чому? Тому що мандрівки новими місцинами передбачають вечірні переїзди, для яких штатних фар буде недостатньо.

Додаткова оптика на дах позашляховика

Додаткове освітлення найзручніше встановлювати саме на дах позашляховика. Цьому є кілька логічних пояснень:

  • Це найоптимальніше місце для додаткового освітлення, адже саме на дах можна помістити найбільшу балку, яка дасть змогу  повноцінно та якісно освічувати місцевість.
  • Коли автомобіль пересувається бездоріжжям у нічну пору, то оптика на бампері не завжди дає змогу побачити все, що відбувається попереду. Також на нижнє освітлення може потрапити болото, вода, каміння. Це може погіршити видимість або пошкодити його. 
  • Коли потрібно перетнути брід у нічну пору, освітлення під бампером доводиться вимикати ( якщо це не LED-лампи). Тоді на допомогу приходить верхня балка. Навіть якщо у вас LED-освітлення на бампері -під водою воно не принесе результату.  
  • Погодьтеся, що позашляховик з оптикою на даху виглядає повноцінно, ефектно та підготовлено до будь-яких умов.

Можна зробити висновок, що додаткова оптика на даху є дуже допоміжною. Проте, потрібно її коректно підібрати та встановити.

Обираємо додаткове освітлення на дах

Є кілька варіантів балок, які можна встановити на дах. Здебільшого їх розрізняють за:

  • Довжиною;
  • Кількістю діодів;
  • Потужністю діода ( від 3 до 10В)

Кожен виробник пропонує свою особливість: у когось краща оптика за потужністю, а у когось різноманітний вибір балок за довжиною. 

Найважливіше це вибір типу освітлення. Для даху можна встановити такі види світла:

  • Розсіяне (має великий горизонтальний світловий промінь, тому дозволяє ретельніше бачити дорогу на невеликій відстані. Такий варіант обирають ті, хто експлуатують своє авто виключно в лісі або умовах, де важливо бачити кожну деталь поблизу).
  • Дальнє ( має великий вертикальний світловий промінь. Це дозволяє бачити далеко. Відстань залежить від потужності діодів).
  • Комбо. Це найоптимальніший вид освітлення ( 70% - дальнє світло, а 30% - розсіяне). Такий варіант дозволяє експлуатувати автомобіль у будь-яких умовах і почувати себе комфортно у різних місцевостях.

Рекомендуємо обирати варіант відповідно до умов експлуатації і власних уподобань.

Часто у власників позашляховиків виникає запитання “Чи можна встановлювати фари/балку на дах авто і чи не суперечить це правилам дорожнього руху”.

Встановлювати додаткові фари можна, проте їх використання не допускається на дорогах загального користування. На пересіченій місцевості можна вмикати балку без заборон. Також важливо враховувати деякі особливості при виборі додаткового освітлення на дах. 

Важливо не встановлювати фари близько до краю даху, адже вони можуть засвічувати капот. Тоді світло, що відбиватиметься, засліплюватиме водія і спричинятиме йому  дискомфорт.

Під час встановлення потрібно добре відрегулювати фари, щоб вони світили у потрібному напрямку, а не в землю або на капот. 

Висновок

Додаткове освітлення ніколи не буде зайвим, тому краще придбати фари, які дадуть відчуття безпеки та комфорту у вашій подорожі. 

Можливо вас зацікавить

Немає відгуків

Залиште відгук

Увійдіть або зареєструйтесь, щоб залишити відкуг!
Scroll

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатись більше.