Інтерфейс змінено на Українську. Змінити на російську мову?

Синтетичний або металевий: обираємо трос для лебідки

Синтетичний або металевий: обираємо трос для лебідки

Вибір троса для лебідки – відповідальний етап підготовки свого позашляховика для суворого бездоріжжя. Від цього елементу залежить якість роботи з лебідкою та особистий комфорт під час використання.

Який трос обрати, залежить від умов використання лебідки та її характеристик. Якщо раніше існував лише один вид троса – металевий, то зараз вибір став складнішим, адже на ринку з’явилися синтетичні товари. Розповідаємо, який трос буде ідеальним саме для ваших умов експлуатації.

Металевий трос

Розпочнемо із традиційного металевого обладнання. Цей вид тросу має багато переваг та недоліків.

Переваги:

  • Надійність. Цей трос неодноразово доводив, що не підведе у будь-якій ситуації. Навіть при незначних пошкодженнях або корозії він продовжує виконувати свою функцію.
  • Металевий трос є набагато дешевшим, аніж синтетичний. Якщо ви не є учасниками професійних змагань, то можна впевнено зупинити свій вибір на металевому обладнанні.
  • Металевий трос практично не стирається. Щоб це трапилося необхідно дуже багато часу. В цьому він випереджає синтетичний трос, адже дає можливість використовуватися на 40% довше, ніж його «конкурент».
  • Витримує великі навантаження.
  • Зручно використовувати при мінусовій температурі, адже не обмерзає під час використання.

Недоліки:

Недоліків у цього обладнання не менше, аніж переваг. Основним мінусом вважається дискомфорт у використанні. Не рекомендується експлуатація троса без спеціальних такелажних рукавичок. При регулярній роботі з металевим тросом на ньому утворюються «задирки» та петлі, які можуть травмувати руки. Другий недолік – ймовірність розриву троса, який може завдати травму. Тому варто придбати погашувач тросу і не забувати його використовувати. Розірваний трос не піддається ремонту.

Чим довша експлуатація троса, тим більше дефектів з’являється на ньому. Всі вони ускладнюють роботу з лебідкою. Ну і не менш важливий недолік – вага. Через важкість виробу, швидкість роботи з лебідкою помітно зменшується.

! Не слід забувати про періодичне змазування троса мастилом та коректне очищення.

Синтетичний трос

Синтетичний трос з’явився на ринку у 90-х роках. З того часу він набув шаленої популярності, адже вирізняється комфортом у використанні: легший, не перекручується, легко намотується і не «зістрибує» з барабана. Тому учасникам професійних змагань з трофі-рейду краще обирати цей вид троса. Він дасть перевагу у часі та допоможе якісно витягнути транспорт.

Хоч синтетичний трос виглядає досить делікатно, він здатен витримувати значні навантаження. В цьому він не уступає металевому обладнанню.

Ще однією перевагою синтетичного троса є можливість його відновлення. Якщо він порвався, то можна переплести канат на спеціальному станку.

Недоліки

  • Висока ціна;
  • Не можна використовувати у мороз;
  • Непереносність спеки;

Правила користування

Синтетичний трос вибагливий у догляді. Тому знайомимо вас з основними правилами, які знадобляться кожному власнику синтетичного троса.

  • Після використання необхідно очистити трос та висушити його. Якщо цього не зробити, то він може втратити свої властивості. Тоді термін експлуатації обладнання суттєво зменшиться.
  • Синтетичний трос потрібно змащувати спеціальним розчином, який не дозволяє рідині потрапляти у волокна. Завдяки цьому він не потоне у воді.

Висновок

Кожен трос має право на існування та використання. Проте, для обох видів потрібний особливий підхід та догляд. Якщо не порушувати рекомендацій експлуатації, то обидва троси бездоганно виконуватимуть свою роботу.

Для змагань обирайте синтетичний трос, який значно полегшить вам завдання. А для нечастих прогулянок бездоріжжям можете обмежитися звичайним металевим спорядженням.

Успіхів у виборі!

Можливо вас зацікавить

Немає відгуків

Залиште відгук

Увійдіть або зареєструйтесь, щоб залишити відкуг!
Scroll

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатись більше.