Інтерфейс змінено на Українську. Змінити на російську мову?

Шины для внедорожников: расшифровываем маркировку

Шини для позашляховиків: розшифровуємо маркування

Шини для позашляховика - це, чи не найважливіша деталь, від якої залежить прохідність та комфорт автомобіля. Тому до підбору цих елементів потрібно віднестися дуже відповідально. Так, як позашляховик - це транспортний засіб, який здебільшого використовується для екстремальної їзди, то шини мають бути відповідними до складних умов. 

Які шини обрати для бездоріжжя?

Для бездоріжжя обирають шини: МТ або АТ.

АТ(All-Terrain) - назва говорить за себе. У перекладі - “для всіх доріг”. Це означає, що такі шини для позашляховика проявляють себе рівносильно, як на асфальтованій трасі, так і на легкому бездоріжжі. Не потрібно очікувати від цих шин бездоганної швидкості та комфорту на дорозі, адже через своє покриття вони не пристосовані до цілковитої експлуатації на трасі. З такими шинами можна набирати швидкість до 140 км/год. За таких умов, автомобіль буде себе коректно проявляти і не виникатиме проблем. 

Що стосується бездоріжжя, то не потрібно переоцінювати можливості АТ-шки. Вона погано самоочищується, тому глибоке болото може забити протектори і автомобіль загрузне. Краще не ризикувати і не обирати складні “траси” на бездоріжжі. 

Такий варіант шин пасуватиме власникам автівок, які більшість часу проводять на асфальтних дорогах і інколи виїжджають на природу/риболовлю або відпочинок. 

МТ (Mud Terrain) - це справжні шини для суворого бездоріжжя. Грубі та високі протектори дають змогу проїжджати навіть найскладніші ділянки бездоріжжя. Зручні у використанні на всіх поверхнях: камінні, піску, болоті. Важливо знати, що такі шини не годяться для асфальтних доріг. Адже там вони поводять себе агресивно: шумлять та спричиняють дискомфорт пасажирам. Рекомендовано їхати до 60 км/год. На асфальті МТ-шки швидко зношуються. 

Маркування всіх видів шин

З болотними шинами ознайомилися, а тепер настав час навчитися читати маркування, яке можна зустріти на всіх колесах. 

Маркування необхідне для того, аби власник шин міг дізнатися інформацію про них: виробника, модель та тип протектора, розміри, вид, індекси швидкості та навантаження і тд. 

  • Виробника шин помітно одразу, адже бренд викарбований на лицьовій частині колеса. Під брендом, меншими літерами вказують країну виробника. Це важливо, адже один бренд може виготовляти свої шини на різних фабриках та країнах. Через це ціна може відрізнятися. 
  • Тип протектора можна визначити лише подивившись на шину. Протектори для бездоріжжя мають виразний та глибокий візерунок. Модель шини вказують одразу біля назви бренду. Там можна знайти і позначку, чи є протектор, чи він відсутній.
  • Індекс швидкості вказується дрібним шрифтом у тому ж рядку, де вказаний бренд. Визначити свій можна за цією таблицею. За стандартами позначається літерами англійського алфавіту: від A до Z, де A - швидкість до 40 км/год, а Z - понад 300 км/год.

  • Одразу біля індексу швидкості можна прочитати індекс навантаження. Недотримання цих показників завершується суттєвим пошкодженням шин. Індекс розраховується на вісь, яка витримує тонну. 
  • У цьому ж ряді можна знайти інформацію про ширину, висоту профіля, діаметр та тип конструкції. Тип конструкції - це конструкційні особливості про які виробник повідомляє користувача. Наприклад, літерою “R” позначають радіальні шини, які мають радіальне розміщення ниток корту. Вони відрізняються еластичністю і більшою витривалістю до навантаження. Знаком “-” позначають шини з перехрещеними нитками корту.
  • Розмір позначають таким чином: A/B-C. Де А - це ширина, В-відсоткове відношення ширини до висоти, С - розмір посадкового кільця в дюймах. Інколи висоту профіля називають серією шини, а якщо ширина вказана у дюймах, то відсоткове співвідношення не маркується.
  • Зимові шини можуть мати піктограму у формі сніжинки, а всесезонні - AS (all season).

Шини для позашляховиків мають позначку “SUV”. 

Рекомендації

Пам’ятайте, що якість шин суттєво впливає не лише на особистий комфорт, а й на безпеку на дорозі. Обирайте “взуття” для свого авто відповідно до експлуатації та розміру коліс. Взимку рекомендуємо обирати звичайні зимові шини, які не наражатимуть вас на небезпечні ситуації. А для бездоріжжя використовуйте спеціальні ланцюги протиковзання, які допоможуть без труднощів долати екстремальні ділянки. 

 

Можливо вас зацікавить

Немає відгуків

Залиште відгук

Увійдіть або зареєструйтесь, щоб залишити відкуг!
Scroll

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатись більше.