Інтерфейс змінено на Українську. Змінити на російську мову?

Поради водіям: як зберігати автошини з дисками і без

Поради водіям: як зберігати автошини з дисками і без

Зберігання автомобільних шин - на перший погляд, проста справа. Кожен водій міняє гуму кожні 6 місяців: навесні та восени. Але для багато автомобілістів з сезону в сезон залишається актуальним питання: «Куди поставити шини?». На думку спадають не найкращі варіанти: відкритий балкон, гараж з високим рівнем вологості. Через неуважність легко забути про правила зберігання. Але без паніки: ми підготували для Вас коротку інструкцію, яка допоможе зберігати гуму вірно.

...а якщо не дотримуватися правил?

Неправильне зберігання гуми - прямий шлях до її швидкого зносу. Навіть найякісніші, дорогі шини від провідних брендів прослужать на порядок менше, якщо знехтувати рекомендаціями щодо їх зберігання. Порушення гальмівних показників, відхилення від траєкторії руху, проблеми з керованістю - саме такі "бонуси" може отримати водій, який помістив комплект сезонної гуми в невідповідне приміщення. Тому не втрачаємо час: переходимо до конкретних порад.

У пріоритеті - приміщення

Автомобільну гуму сильно руйнує ультрафіолет. Тому відкриті балкони і подібне - відразу повз. Зберігання зимових / літніх шин допустимо в закритих, добре вентильованих приміщеннях, які надійно захищені від УФ-променів.

Температурний діапазон, який не зашкодить гумі: від +10 до + 25 ° C. Мінімальні відхилення допустимі, але небажані. Рівень вологості повітря в приміщенні - не вище 50-60%. Багато автомобілістів вважають за краще тримати шини в підвалі, але це допустимо лише в разі, якщо він відповідає зазначеним вище параметрам.

Важливо: кімнату / гараж, в яких міститься гума, важливо регулярно провітрювати. Це допоможе підтримувати оптимальну температуру, і уникнути появи неприємного запаху.

Помітьте шини перед зберіганням

Проблема з повторною установкою шин відома кожному другому водієві. Тому подбайте про майбутнє заздалегідь: позначте шини. Вкажіть, куди була направлена гума, де саме вона була встановлена. Приклади:

  • «ЛП» - ліве переднє колесо;
  • «ПП» - праве переднє колесо;
  • «ЗЛ» - заднє ліве колесо і так далі.

Ви можете придумати і власне маркування, але обов'язково добре запам'ятайте її (краще запишіть).

Не забудьте про обробку шин

Обов'язкова обробка включає: миття, очищення протекторів від каменів / сміття, сушку. Також можна придбати спеціальні засоби для догляду за гумою - протекторанти і очисники. Вони здатні захистити шини від передчасного старіння, а також зробити їх чистку більш ефективною.

Зверніть увагу: перед використанням спецзасобів для гуми важливо уважно ознайомитися з інструкцією. Неправильне застосування «хімії» здатне скоротити термін експлуатації шин.

Як зберігати шини без дисків?

Зберігати гуму без дисків раціонально в вертикальному положенні (шини можуть торкатися один до одного, це їм не зашкодить). Ні в якому разі не підвішуйте комплект: це призведе до погіршення зчеплення з дорогою, а також значно прискорити знос протектора.

Роль опори для шин повинна грати напівкругла поверхня: так можна не турбуватися про деформації. Але пам'ятайте: навіть якщо Ви зберігаєте резину в ідеальному положенні, її потрібно перевертати хоча б раз або два на місяць.

Як зберігати шини з дисками?

Якщо гума на дисках, то її можна зберігати в положенні лежачи (для економії простору допускається складання коліс одне на одного) або в підвішеному стані (кожне окремо). Зберігати шини на дисках у вертикальному положенні не рекомендується.

Забудьте про пакети

Шини для авто продаються в пакетах, а ось зберігати їх в цьому ж поліетилені - не заборонено, але й не рекомендовано. Згодом, всередині може утворитися конденсат, який негативно позначиться на стані гуми. Такий «подарунок» нам ні до чого.

Дбайте про шини взимку

Якщо Ваш автомобіль проводить холодний сезон на відкритій стоянці, підготуйте гуму до цього. Досвідчені автомобілісти рекомендують покрити її вапном або іншим захисним шаром. Крім того, під шини можна підставити дерев'яні бруски. Вони допоможуть уникнути прямого контакту гуми з вологою або замерзлою поверхнею.

Економія на якості зберігання - погане рішення

Ніде зберігати гуму? Рекомендуємо звернутися на найближчий шиномонтаж або в спеціалізовану компанію. Багато сервісів пропонують послуги платного зберігання гуми. І в великих, і в маленьких містах таких фахівців більш ніж достатньо.
Перед тим, як віддавати шини на «зимівлю» або річне перебування, вивчіть договір. Важливо знати:

  • Точні умови зберігання гуми – температурний режим, вологість повітря і так далі;
  • Точні терміни зберігання;
  • Які заходи будуть вжиті компанією, якщо з її вини відбудеться псування шин.

Наявність договору - обов'язково. Ні в якому разі не слід довіряти сервісам, які видають Вам лише квитанцію.

Підведемо підсумок

Правильне зберігання гуми - запорука її тривалої експлуатації. Тому заздалегідь подбайте про вибір приміщення (будинку або у спец. сервісу), підготуйте шини до простою (помийте, просушіть, обробіть «хімією» за бажанням), не забувайте перевертати гуму пару раз на місяць. Бажаємо успіхів!

Можливо вас зацікавить

Немає відгуків

Залиште відгук

Увійдіть або зареєструйтесь, щоб залишити відкуг!
Scroll

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатись більше.